صدور ۲۰۴ دعوتنامه در جدیدترین پذیرش نوا اسکوشیا

صدور ۲۰۴ دعوتنامه در جدیدترین پذیرش نوا اسکوشیا

 

استان نوا اسکوشیا در پذیرش 4 سپتامبر، از طریق دسته ی اولویت های بازار کار –  Labour Market Priorities – برای 204 متقاضی اکسپرس انتری دعوتامه صادر کرد تا آنها بتوانند تقاضای خود را برای انتخاب شدن از طرف استان و اخذ اقامت دائم ارائه کنند. آخرین پذیرش از طریق دسته ی اولویت های بازار سه ماه پیش برگزار شد بود.

گفتنی است مسیر مهاجرتی اولویت های بازار کار به برنامه مهاجرت استان نوا اسکوشیا اجازه می دهد برای بر طرف کردن نیازهای بازار کار خود در صف انتظار اکسپرس انتری به دنبال متقاضیان واجد شرایط بگردد. این مسیر مهاجرتی در سال 2018 افتتاح شده است و از آن زمان تا کنون برای مربیان نونهالان، حسابرسان و حسابداران و متقاضیان فرانسه زبان اکسپرس انتری دعوتنامه صادر کرده است.

متقاضیانی که در تاریخ 4 سپتامبر از طرف نوا اسکوشیا در این پذیرش دعوتنامه دریافت کرده اند زبان اول خود را فرانسه اعلام نموده بودند و در هر چهار مهارت زبان فرانسه آزمون CLB نمره 8 یا بالاتر گرفته اند.

همچنین متقاضیان منتخب که در مهارت های زبان انگلیسی حد اقل نمره 6 CLB داشته و یا دارای مدرک لیسانس بوده و یا دوره ی سه ساله ای را در یکی از موسسات آموزش عالی، مدارس فنی و حرفه ای و دانشکده ها گذرانده بوده اند. سخنگوی برنامه مهاجرت استانی نوا اسکوشیا گفته است که در این پذیرش، حد اقل امتیاز در سیستم جامع رتبه بندی شرط نبوده است

امتیاز سیستم جامع رتبه بندی یا به اختصار CRS امتیازی است که به متقاضی بر اساس عوامل نظیر سن، تحصیلات، سابقه کار دارای مهارت و تسلط بر زبان های انگلیسی یا فرانسه داده می شود. متقاضیانی که از طرف استان انتخاب شوند 600 امتیاز اضافی در سیتم جامع رتبه بندی دریافت می کنند و بدین ترتیب حتما در دور بعدی برای آنها دعوتنامه صادر خواهد شد.

متقاضیانی که در پذیرش دیروز مورخ 4 سپتامبر 2019 دعوتنامه دریافت کرده اند 30 روز مهلت دارند تقاضای کامل خود را به برنامه مهاجرت استانی نوا اسکوشیا ارائه کنند.