جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری برگزار شد

جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری برگزار شد

 

جدیدترین خبرها از این حکایت دارند که دیروز مورخ 4 آگوست پذیرش اکسپرس انتری برگزار شده و طی آن 3600 متقاضی اکسپرس انتری برای تقاضا جهت اقامت دائم دعوتنامه دریافت کردند. حد اقل امتیاز این متقاضیان 463 بود که البته نسبت به پذیرش قبلی که در 20 آگوست برگزار شد حاکی از افزایش 6 نمره ای است. 

گفتنی است سیستم اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته ی کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه ی کانادایی از سراسر جهان بر پایه ی امتیازات و معیارها مهاجر جذب می کند. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می کند. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می شود.

اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا در این پذیرش از قاعده tie-break استفاده کرد: 23 آگوست 2019 راس ساعت  13:33:34 به وقت استاندارد شرقی. این بدین معنی است که تمام متقاضیانی که در سیستم جامع رتبه بندی حد اقل 463 امتیاز داشتند و قبل از این تاریخ و ساعت پروفایل خود را وارد صف انتظار اکسپرس انتری کردند در پذیرش دیروز مورخ 4 سپتامبر 2019 دعوتنامه دریافت کرده اند. 

بدین ترتیب، مجموع دعوتنامه های صادره در سال جاری میلادی به 59800 عدد رسید. همانطور که پذیرش های قبل مشاهده شد، اخیرا طی پذیرش ها 3600 دعوتنامه صادر می شود و پذیرش دیروز هم همان روند را دنبال کرده است. کانادا برای اینکه به هدف سال 2019 و 2020 برسد باید از طریق برنامه های تحت مدیریت اکسپرس انتری و برنامه مهاجرت استانی تعداد بیشتری مهاجر جذب کند.  

متقاضیانی که در سیستم جامع رتبه بندی یا به اختصار CRS امتیاز ناکافی دارند می توانند چشم امید خود را به برنامه مهاجرت استانی بدوزند و با انتخاب شدن از طرف استان 600 امتیاز اضافی کسب کنند. لازم به ذکر است چندین استان کانادا مسیرهای مهاجرتی مرتبط با اکسپرس انتری دارند. مثلا مسیرهای مهاجرتی انتاریو، ساسکاچوانو آلبرتا طی هفته های اخیر فعال بوده اند و از طریق مسیر مهاجرتی اولویت های سرمایه انسانی انتاریو برای متقاضیان اکسپرس انتری که، علاوه بر داشتن معیارهای دیگر در یکی از شش شغل بخش فناوری سابقه کار دارند و حد اقل امتیازشان در سیستم جامع رتبه بندی هم 435 است 1773 دعوتنامه صادر شده است.

در ادامه به نمونه های فرضی زیر از متقاضیانی که در پذیرش دیروز دعوتنامه دریافت کردند توجه نمایید:

عاطفه 32 ساله است و فوق لیسانس دارد. او مسلط به زبان انگلیسی است. سه سال در شغل معماری سامانه داده ها (دیتابیس) مشغول به کار بوده است. با اینکه عاطفه تا به حال در کانادا نه کار کرده و نه تحصیل با داشتن 465 امتیاز در سیستم جامع رتبه بندی واجد شرایط دعوتنامه در پذیرش دیروز بوده است.

ساناز و شهرام به ترتیب 33 و 38 ساله هستند. هر دو مدرک لیسانس دارند. ساناز به زبان فرانسه مسلط است و و تسلط او به زبان انگلیسی در حد متوسط است. ساناز پنج سال است که مدیر یک رستوران است. شهرام اما در حد پیشرفته به زبان انگلیسی مسلط است اما هیچ چیز از زبان فرانسه نمی داند. نه ساناز و نه شهرام تا به حال در کانادا نه کار کرده اند و نه تحصیل. ساناز متقاضی  اصلی بود و با اقدام او هر دو وارد صف انتظار شدند. امتیاز ساناز 465 و برای دریافت دعوتنامه در این دور از صدور دعوتنامه کافی بوده است.