انواع بورسیه تحصیلی در کانادا

 

انواع بورسیه تحصیلی در کانادا

کانادا بخاطر داشتن بهترین دانشگاه ها و در کنار آن مناسب بودن شرایط اعطای بورسیه به دانشجویان بین المللی به یکی از مطلوب ترین کشورها برای تحصیل در جذب دانشجویان بین المللی تبدیل شده است.

شرایط بورسیه تحصیلی به نوع آن بسیار وابسته است، و در کل 3 نوع بورسیه تحصیلی وجود دارد:
■ اسکالرشیپ(Scholarship) : بورسیه هایی است که هزینه آن از طریق مراکز دولتی و یا شرکت های خصوصی تامین میشود و دانشجو باید صلاحیت هایی را داشته باشد. از جمله : معدل بالا، مقاله و نمره زبان انگلیسی یا GRE مناسب باشد.
■ گرنتس (Grants) و Bursaries: بورسیه هایی هستند برای مواقعی که دانشجو تمکن مالی لازم را ندارد و چندان به مهارت های دانشجو مربوط نمیشود که البته این نوع بورس ها معمولا شامل حال دانشجویان بین‌المللی نمیشود.

Price Leaving Certificate or training

1- بورسیه Vanier Graduate Scholarships کانادا: این نوع از بورسیه دولتی کانادا مختص دانشجویان بین‌المللی مقطع دکتراست که از طریق ویزای تحصیلی کانادا به تحصیل در یکی از دانشگاه‌های شرکت‌کننده در این طرح مشغول هستند. برای اینکه برای بورسیه تحصیلی ونیر واجد شرایط بشوید، باید مهارت های رهبری و سطح بالای دستارودهای علمی در رشته های علوم اجتماعی و انسانی، مهندسی وعلوم طبیعی و بهداشت را نشان دهید.
دولت کانادا سالانه 167 بورسیه تحصیلی اعطا می کند. و در مجموع به تعداد ۵۰۰ دانشجوی بومی(کانادایی) یا خارجی(بین المللی) به مبلغ مجموع ۵۰ هزار دلار کانادا میباشد.
این مبلغ برای سه سال در طول تحصیلات دکتری ارائه می شود. برای واجد شرایط بودن، سه معیار ارزیابی وجود دارد: پتانسیل تحقیق و رهبری و سطح تحصیلات
</div></div></article></div></div></div><div id='wze1009' class='wz-element' data-widget='wz-blog-comment' data-handles='w, e' data-minwidth='300' wz-autoheight><div class='wzc185 wz-template'> <div class=