ختم غائله ضدمهاجرت با نصب بیلبوردهای جدید در نوا اسکوشیا

 

ختم غائله ضدمهاجرت با نصب بیلبوردهای جدید در نوا اسکوشیا

 

اتاق بازرگانی هلیفکس نوا اسکوشیا در رابطه با بیلبوردهای جدیدی که به جای بیلبوردهای ضدمهاجرتی قبل نصب شده اند گفته است این بیلبوردها گویای مزایایی است که دانشجویان خارجی و مهاجران برای کانادا به همراه دارند و به نوعی غائله ای که اخیرا با بیلبوردهای قبلی به پا شده بود را ختم کرده است.

گفتنی است چند هفته پیش بود که عده ای به طرفداری از حزب مردم کانادا بیلبوردهایی ضد مهاجرت در هلیفکس، ونکوور، کلگری، تورنتو و رجاینا نصب کرده بودند که با واکنش تند کانادایی ها روبرو شد. این بیبوردها بعد از انتقاد فزاینده مردم کانادا برداشته شدند. حالا اما 9 بیلبورد دیجیتال با حمایت اتاق بازرگانی هلیفکس و انجمن خدمات مهاجرت نوا اسکوشیا و انجمن آموزش و تعلیم تربیت نوا اسکوشیا موسوم به EduNova نصب شده اند.

در این بیلبوردهای دیجیتال پنج پیام به نمایش در می آیند تا مردم کانادا از مزایای مهاجرت آگاه شوند:

  • “مهاجرت، باعث شد اقتصاد، اشتغال زایی و تنوع می شود”
  • “15000 دانشجوی خارجی 400 میلیون دلار به اقتصاد نوا اسکوشیا کمک می کنند”
  • “نوا اسکوشیا به برکت مهاجرت دارد رشد می کند”
  • “مهاجرت دنیایی از تجربه به کانادا به ارمغان می آورد”
  • “مهاجرت … نقطه قوت ماست. قصه ی موفقیت ماست”  

افراد بیشتری باید به نوا اسکوشیا بیایند

آقای Patrick Sullivan مدیرعامل اجرایی اتاق بازرگانی هلیفکس اعلام کرده است که بیلبوردهای جدید لزوما پاسخی به بیلبوردهای قبلی که آنها را تبلیغات غلط خوانده نیستند. او همچنین گفته است که “اصلا مهاجرت دسته جمعی به کانادا وجود ندارد”. آقای Sullivan گفته است که مهاجرت برای اقتصادهای هلیفکس و نوا اسکوشیا اهمیت دارد و اتاق بازرگانی بیش از یک دهه است که از مهاجرت دفاع می کند و این بیلبوردهای جدید هم ادامه ی استراتژی این اتاق در حمایت از مهاجرت است.

وی همچنین در ادامه بیان کرده است که “ما خواستیم با نصب این بیلبوردها کار را تمام کنیم و به همه بفهمانیم که مهاجرت برای ما مزایای اقتصادی به همراه دارد. جمعیت نوا سکوشیا رو به پیری است و برای همین کسب و کارهای ما به نیروی کار تازه نفس نیاز دارند. ما نیاز داریم افراد جدید به نوا اسکوشیا بیایند. ما مشتاق استقبال از آنها هستیم و اگر آنها نیایند به اقتصادمان صدمه می خورد”.

آقای Patrick Sullivan همچنین از واکنش بسیار مثبت مردم به بیلبوردهای جدید سخن گفته و آن را با بیلبوردهای قبلی مقایسه کرده است. او گفته است عده ی بسیاری به اتاق بازرگانی تبریک گفته اند و واکنش های بسیار مثبتی از مردم گرفته است.