انواع کار همزمان با تحصیل در کانادا

انواع کار همزمان با تحصیل در کانادا

کار همزمان با تحصیل برای دانشجویان بین المللی 
دانشجویان بین‌المللی زیادی از سراسر دنیا به ویژه در سال های اخیر برای ادامه تحصیل به کانادا می روند. از دلایل متعدد آن می توان به استانداردهای بالای زندگی، دارا بودن مزیت تحصیلی، شهریه‌ و هزینه‌های مناسب زندگی و همچنین دارا بودن برترین دانشگاه‌ها و کالج‌های دنیا، اشاره کرد.


از شرایط اصلی برخورداری از مزیت کار در حین تحصیل در کانادا، دانشجویان بین المللی باید توجه داشته باشند که حتما باید به طور تمام وقت در یکی از دانشگاه های معتبر کانادا ثبت نام کرده باشند و به عنوان دانشجوی رسمی از مجوز تحصیلی معبتر برخوردار باشند.
کار دانشجویی در کانادا به صورت پاره‌وقت بوده و دانشجوی بین المللی مجاز به انجام حداکثر تا میزان ۲۰ ساعت کار در هفته می باشد؛ اما از آنجایی که شهریه اغلب رشته‌های تحصیلی دانشگاه‌های معتبر کانادا به استثنای رشته‌های علوم اجتماعی و هنر بیش از ۱۰۰۰۰ دلار در سال است، هر دانشجویی با در نظر گرفتن شهریه دانشگاه و دیگر هزینه‌های جانبی زندگی نظیر مسکن، سرگرمی و غذا، به فکر استفاده از مزیت کار حین تحصیل در کانادا می افتد تا بتواند از این طریق بخشی از هزینه‌های خود را پوشش دهد. 

به طور کلی کار دانشجویی در کانادا به دو نوع داخل دانشگاه (On-campus) و خارج از دانشگاه (Off-campus) تقسیم می‌شود که در بخش ذیل به توضیحات بیشتری آمده است:

کار دانشجویی داخل دانشگاه (On campus) 
اگر یک دانشجوی بین‌المللی در کانادا باشید که به صورت تمام وقت در دانشگاه ثبت‌نام کرده و دارای مجوز تحصیل معتبر است، بدون نیاز به داشتن مجوز کار یا همان Work permit می‌توانید به کار دانشجویی در کانادا بپردازید.
کار دانشجویی در کانادا از نوع On campus به تمام کارهایی اطلاق می‌شود که در محدوده و فضای داخلی پردیس دانشگاه انجام می‌گیرد. معمولا کالج‌ها و دانشگاه‌ها دارای تابلو اعلانات و یا وب‌سایتی هستند که فرصت‌های کاری On-campus در آنها قرار داده می‌شود.
در کار دانشجویی در کانادا On-campus کارفرما دانشگاه بوده و کارها و فرصت‌هایی نظیر ( کتابخانه، فروشگاه کتاب، دپارتمان تحصیلی، دفتر ثبت‌نام، مرکز ورزشی، اقامتی و مواردی از این قبیل) و یا یک کسب و کار خصوصی واقع در محوطه دانشگاه مثل کافی‌شاپ، رستوران و یا حتی ارائه خدمات پیمان‌کاری به دانشگاه، به شما ارائه می‌شود. 

شرایط ملزم: