سیتیزن شیپ و زبان

سیتیزن شیپ و زبان

 

تمام این متن به غیر از قسمت هایی که توسط نگارنده مشخص شده ترجمه مستقیم از قانون شهروندی کانادا می باشد.

 

افراد بین ۱۸ سال ۵۴ می بایست اثبات کنند که دانش کافی انگلیسی و فرانسه برای اقدام برای شهروندی را دارند. برای اثبات این مساله باید یکی از تست های مورد قبول اداره مهاجرت در مهارت گفتاری و شنیداری را در هنگام اقدام ارایه نمایند. نمره مورد قبول برای اداره مهاجرت بر طبق Canadian Language Benchmark) CLB) سطح ۴ می باشد. (منظور از این سطح نمره آیلتس نیست)

لیست تست های مورد قبول اداره مهاجرت

دوره های MIDI یا همون MICC سابق هم مورد قبول اداره مهاجرت می باشند. سطح مورد قبول برای سیتیزن شیپ سطح ۴ می باشد.

به طور مثال نمره مورد قبول در آزمون آیلتس در مهرت گفتاری ۴ و در مهارت شنیداری ۴.۵ هست. برای آزمون تف (فرانسه) نمره ب۱ در مهارت گفتاری و نمره ب۱ در مهارت شنیداری مورد نیاز است. آزمون تف کبک و یا ت س اف کبک هم با همین نمره مورد قبول می باشد.

تبدیل سطح CLB به IELTS

بسیاری از نمرات در تست های زبان انگلیسی و فرانسوی دیگر هم مورد قبول هستند و این چند مورد فقط برای مثال آورده شد.

به تازگی اداره مهاجرت مدارکی که در هنگام تشکیل پرونده اولیه مهاجرت (اقدام) برای مهاجرت ارایه شده اند را در هنگام تشکیل پرونده شهروندی می پذیرد حتی اگر این مدارک منقضی شده باشند.

اگر یکی از دوره های دبیرستان و یا پس از دبیرستان را در کانادا به زبان انگلیسی و یا فرانسه با اخذ مدرک به پایان رسانده اید نیازی به ارایه مدرک زبان نخواهید داشت.

نکته تکمیلی نگارنده: دقت کنید که نیازی نیست حتما در دوره آموزش زبان انگلیسی یا فرانسوی تحصیل کرده باشید. مثلا اگر رشته شیمی یا فیزیک یا …. را به زبان انگلیسی و یا فرانسوی خوانده باشید و تحصیل شما منجر به یک مدرک و یا سرتیفیکیت شود این مدرک برای سیتیزن شیپ قابل ارایه است. مثلا اگر در رشته عمران مدرک DEC دریافت کرده اید اداره شهروندی این مدرک رو از شما خواهد پذیرفت.

تکمیل یک دوره کوتاه مدت کافی نخواهد بود و حتما باید شما مدرک مورد نظر را اخذ نمایید.

Acceptable language proof to apply for citizenship wizard

نکته تکمیلی نگارنده: مثلا اگر یک دوره آزاد زبان رفته باشید برای ارایه به سیتیزن شیپ کافی نخواهد بود. اگر دوره ای را آغاز کرده و به پایان نرسانده باشید باز مورد قبول نخواهد بود.

 

http://www.cic.gc.ca/english/information/applications/guides/CIT0002ETOC.asp#language

Note: You must have successfully finished a secondary or post-secondary program in English or French. A single course done in English or French does not meet the requirement. The diploma, certificate or transcript should be in English or French. If it is not in English or French, you must also send a certified English or French translation of the document. It should clearly show that the program was completed with English or French as the language of instruction.