انگشت نگاری در سفارت کانادا

انگشت نگاری در سفارت کانادا هم اکنون برای متقاضیان تحصیل در کانادا الزامی است.  البته انگشت نگاری در دفاتر مربوط به سفارت انجام میشود.  از تاریخ ۱۱ دسامبر ۲۰۱۳ به بعد تمام متقاضیان ایرانی (و برخی کشورهای دیگر) بالای ۱۴ سال و زیر ۸۰ سال برای دریافت ویزای دانشجویی کانادا و ویزای کاری کانادا و ویزای توریستی کاناداباید در فاصله کمتر از ۳۰ روز پس از درخواست ویزا انگشت نگاری کنند.

ویدیو مربوط به بیومتریک کانادا

اگر ویزای کانادا را دارید یا در خاک کانادا درخواست تغییر ویزا دارید نیازی به انگشت نگاری نیست. همچنین اگر ویزای امریکا دارید و کمتر از ۴۸ ساعت در کانادا هستید نیازی به انگشت نگاری نخواهید داشت.

هزینه انجام انگشت نگاری کانادا در دفاتر زیر نظر سفارت کانادا یا همان دفاتر VAC برای هر متقاضی ۸۵ دلار کانادا بوده و اگر پرونده ویزای توریستی خانوادگی داده شود، ماکسیمم مبلغ پرداختی برای کل خانواده ۱۷۰ دلار است. مثلا اگر یک زوج با دو فرزند برای ویزای توریستی اقدام کنند کل مبلغ پرداختی برای انگشت نگاری ویزای کانادا ۱۷۰ دلار خواهد بود.

اگر برای ویزای دانشجویی اقدام میکنید، مبلغ مربوط به ویزا جدا از انگشت نگاری خواهد بود. هزینه پروسسینگ ویزای دانشجویی کانادا (استادی پرمیت‌) ۱۵۰ دلار است. به طور مثال یک فرد مجرد برای اخذ ویزای دانشجویی میبایست ۲۳۵ دلار پرداخت کند ( ۱۵۰ دلار استادی پریمت و ۸۵ دلار انگشت نگاری)

در زمان انگشت نگاری کانادا متصدی ویزا با دوربین یک عکس از شما خواهد گرفت و از شما میخواهد که انگشتان خود را روی یک صفحه شیشه ای قرار دهید. این پروسه حدود ۵ دقیقه برای هر متقاضی طول خواهد کشید و برای انجام آن نیازی به گرفتن وقت قبلی از دفاتر انگشت نگاری نمیباشد.

مدارک مورد نیاز برای انجام انگشت نگاری ویزای کانادا:

اگر به صورت آنلاین درخواست بیومتریک شما داده شده باشد میبایست رسید درخواست ویزا را به همراه اصل پاسپورت به همراه داشته باشید. اگر مبالغ مربوط به ویزا و انگشت نگاری را قبلا آنلاین پرداخت کرده اید یا مشاورین ویزا موندیال آنرا پرداخت کرده اند،  نیازی به پراخت هیچ هزینه دیگری نخواهد بود. همچنین این امکان وجود دارد که مدارک کاغذی را در یکی از دفاتر VAC تحویل دهید و هزینه ویزا و انگشت نگاری را در همان دفتر پرداخت کنید.

لطفا جهت مشاهده ساعات دقیق کاری هر دفتر به وب سایت آن و صفحه contact us  مراجعه کنید و به ایام تعطیلات رسمی هر کشور هم توجه بفرمایید. برای انگشت نگاری امکان مراجعه به یکی از دفاتر وک در هر کدام از دفاتر اقصی نقاط دنیا وجود دارد.

آدرس و تلفن دفتر VAC آنکارا: (دفتر انگشت نگاری سفارت کانادا در آنکارا)

İşçi Blokları Mh. Muhsin Yazıcıoğlu Cd. No:57/A Çankaya/Ankara 06530 – Regnum Sky Tower.

تلفن: +902123735807

آدرس و تلفن دفتر VAC در استانبول: (دفتر انگشت نگاری سفارت کانادا در استانبول)

Haciahmet Mah. Kurtulus Deresi Cad. No:29 Beyoglu-Istanbul 34440

تلفن: +902123735807

آدرس و تلفن دفتر VAC در دبی: (دفتر انگشت نگاری سفارت کانادا در دبی)

Canada Visa Application Centre
VFS (GCC) LLC,
Office MO2, Mezzanine Floor, Silver Wave Building,(Union National bank) Mina Road, Abu Dhabi

 تلفن 0097142055851

آدرس و تلفن دفتر VAC در ارمنستان: (دفتر انگشت نگاری سفارت کانادا در ارمنستان)

آدرس دفتر مرتبط با سفارت کانادا در ایروان

Canada Visa Application Centre (CVAC operated in partnership with OIM/IOM)
International Organization for Migration (IOM) – Yerevan
10 Vazgen Sargsyan
Yerevan
Armenia

  تلفن 0037410583786

پیشنهاد میکنیم با وجود اینکه ساعت شروع کاری این دفتر انگشت نگاری کانادا در ایروان از ۹ صبح میباشد، متقاضیان زودتر به این دفتر مراجعه فرمایند.

پس از انجام انگشت نگاری و دریافت نتیجه ویزا از مشاور خود، در صورتی که پاسخ ویزای متقاضی مثبت باشد، متقاضی یا نماینده او با دست داشتن اصل پاسپورت و رسید سفارت میتوانند برای دریافت پیکاپ اقدام کنند. اگر نماینده متقاضی به جای او برای پیکاپ اقدام میکند، حتما فرم معرف تکمیل شود. این فرم را از دفاتر آژانس دریافت کنید.

نکته: اگر مشغول به تحصیل در کشوری غیراز ایران هستید یا در کشور دیگری مقیم هستید میتوانید به نزدیک ترین دفتر VAC مراجعه کنید و الزامی برای مراجعه به دفاتر ترکیه نیست.

کل دفاتر انگشت نگاری سفارت کانادا  دفاتر VAC