بیلبوردهای ضدمهاجرت در کانادا پایین آورده شدند

بیلبوردهای ضدمهاجرت در کانادا پایین آورده شدند

 

جدیدترین خبرها از این حکایت دارند که از یک سو، در گوشه و کنار کانادا احساسات ضدمهاجرتی مشاهده می شود و از سوی دیگر بلافاصله با آن برخورد می شود. یکی از نمونه های بارز احساسات ضدمهاجرتی، بیلبوردی است که گرچه از طرف حزب مردم کانادا – People`s Party of Canada – نصب نشده است اما این حزب علنا از نصب آن حمایت می کند. حزب نامبرده از لحاظ سیاسی در جناح راست قرار دارد و مخالف مهاجرت است. در این بیلبوردها که یکی از آنها در هلیفکس نصب شده از دولت خواسته شده است که جلوی مهاجرت بی رویه و دسته جمعی را بگیرد.  

این بیلبوردها هفته ی گذشته در شهرهای کانادا سر برآوردند. این در حالی است که سایر محافظه کاران، رهبر حزب مردم کانادا ، ماکسیم برنیر – Maxime Bernier – را به دانلد ترامپ کانادا تشبیه کرده اند و به بیان دیگر مخالفت خود را با او اعلام نموده اند. با اینکه برنیر نقشی در نصب این بیلبوردها نداشته است اما از پایین کشیده شدن آنها ناراحت است.

ماکسیم برنیر در توییتی چنین اظهار نظر کرده است: ” پیام این بیلبوردها جنجالی نبود چرا که دو سوم کانادایی ها با آن موافق هستند و کانادایی هایی هم که با پیام بیلبورد مخالف هستند از آزادی بیان و گفتمان آزاد حمایت می کنند”.    

روزها یکی پس از دیگری سپری می شوند و کم کم به پاییز می رسیم؛ فصلی که سرنوشت دولت بعدی را تعیین خواهد کرد و انتخابات 21 اکتوبر 2019 با سرنوشت بسیاری از متقاضیان مهاجرت به کانادا نیز گره خورده است. طی نظرسنجی های اخیر، اکثریت کانادایی ها همچنان دید مثبتی به مهاجرت و مهاجران دارند.

علیرغم همه مخالفت ها که گرچه اقلیتی از کانادایی ها با مهاجرت ابراز می دارند، شواهد حاکی از این است که مهاجرت افراد دارای مهارت و تخصص به اقتصاد این کشور کمک می کند و دقیقا به همین خاطر است که خیلی از کانادایی ها با دیدن این بیلبورد ناراحت شده بودند.

نخست وزیر لیبرال نوا اسکوشیا نیز طی اظهار نظری در این مورد گفته است: ” جمعیت ما بسیار بالا رفته، نرخ بیکاری در پایین ترین حد خود است و اقتصادمان هم در حال رشد است و بخش عمده این نکات مثبت مدیون پذیرش مهاجران است. این یک واقعیت است نه اظهار نظر شخصی من”.