پرینس ادوارد آیلند دعوتنامه های جدید صادر کرد

پرینس ادوارد آیلند دعوتنامه های جدید صادر کرد

 

خبرها حاکی از این است که در تاریخ 20 دسامبر، استان پرینس ادوارد آیلند یا به اختصار (PEI) برای کاندیدها و متقاضیان مهاجرت از طریق دسته های اکسپرس انتری، تاثیر نیروی کار (Labour Impact) و تاثیر کسب و کار (Business Impact) دعوتنامه های جدیدی برای تقاضا جهت کاندید استانی شدن صادر کرده است. مجموعا 65 دعوتنامه برای کاندیدهای اکسپرس انتری و تاثیر نیروی کار و 9 دعوتنامه هم برای کاندیدهای استریم ویزای کار (Business Impact) صادر شده است.

مشخص نیست که چه تعداد کاندیدای اکسپرس انتری دعوت شده اند و حد اقل امتیاز آنها چه بوده است چون برنامه مهاجرت استانی پرینس ادوارد آیلند (PEI PNP) جزییات بیشتری در این زمینه ارائه نکرده است. PEI PNP در سال 2018 تا الان 1,240 دعوتنامه از طریق دسته های اکسپرس انتری و Labour Impact صادر کرده است که به عبارتی 86 درصد کل دعوتنامه های صادر شده طی امسال از طریق دسته های مهاجرتی گوناگون این استان را در بر می گیرد.  

گفتنی است دسته ی اکسپرس انتری استان PEI برای کاندیدهایی است که در سیستم اکسپرس انتری پروفایل دارند؛ سیستم اکسپرس انتری هم سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته ی کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه ی کانادایی از سراسر جهان بر پایه ی امتیازات و معیارها مهاجر جذب می کند. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می کند. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها یک ITA (یک دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می شود.

کاندیدهای اکسپرس انتری برای اینکه واجد شرایط کاندید استانی شدن باشند باید اول یک ابراز تمایل یا Expression of Interest (EOI) در PEI PNP ثبت کنند. سپس بر اساس اطلاعاتی که در زمینه تحصیلات، سابقه کار و تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی ارائه می کنند و نیز سایر اطلاعات وارده رتبه بندی می شوند. سپس EOI ها بازبینی می شوند و بر اساس عوامل شش گانه سن، زبان، سابقه کار، اشتغال و قابلیت تطبیق دهی تا حد اکثر 100 امتیاز دریافت می کنند. سپس برای آندسته از کاندیدها که بر اساس سیستم امتیازدهی منحصر به فرد PEI PNP بالاترین امتیاز را دارند جهت تقاضا جهت کاندید استانی شدن دعوتنامه صادر می شود.

کاندیدهای اکسپرس انتری می توانند هم با داشتن پیشنهاد کار از استان PEI و هم بدون داشتن یشنهاد کار از این استان برای کاندید استانی شدن تقاضا ارائه کنند. مواردی بوده است که PEI PNP با کاندیدهای اکسپرس انتری که Expression on Interest ارائه نکرده بودند اما شرایطشان با نیازهای بازار کار استان تطابق داشته تماس گرفته است.

دسته ی Labour Impact استان PEI نیز بر مبنای EOI فعالیت می کند و به سه مسیر مهاجرتی تقسیم می شود: کارگر ماهر، کارگر مهم و فارغ التحصیل بین المللی. کاندیدهای این مسیرها یا باید در حال حاضر برای یک کارفرمای اهل استان PEI مشغول به کار باشند و یا از یک کارفرمای اهل PEI دارای پیشنهاد کار باشند. شایان ذکر است که حد اقل امتیاز کاندیدهای Business Impact : مسیر ویزای کار نیز که طی پذیرش 20 دسامبر برای آنها دعوتنامه صادر شده بود 130 بود. این مسیر مهاجرتی کارآفرینانی را که ویزای کار موقت دارند برای راه اندازی و اداره ی کسب و کار در PEI انتخاب می کند و آنها را تنها وقتی کاندید اقامت دائم می کند که شرایط توافقنامه عملکرد کسب و کارشان را رعایت کرده باشند.