بازگشایی دسته ی اکسپرس انتری نوا اسکوشیا برای متقاضیان

بازگشایی دسته ی اکسپرس انتری نوا اسکوشیا برای متقاضیان

 

خبرها از این حکایت دارند که دیروز مورخ 17 نوامبر 2018، استان نوا اسکوشیا یکی از محبوب ترین دسته های مهاجرتی مرتبط با اکسپرس انتری خود را برای 225 متقاضی جدید بازگشایی نمود. این دسته که Category B استریم اکسپرس انتری: تقاضای نوا اسکوشیا ( Nova Scotia Demand: Express Entry Stream) نام دارد یکی از چهار مسیر مهاجرتی است که به این استان که در ناحیه ی آتلانتیک کانادا واقع شده است اجازه می دهد تا کاندیدها را در سیستم اکسپرس انتری دولت فدرال برای اقامت دائم کاندید کند.

شایان ذکر است که سیستم اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته ی کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه ی کانادایی از سراسر جهان بر پایه ی امتیازات و معیارها مهاجر جذب می کند. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می کند. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها یک ITA (یک دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می شود.

Category B از این جهت برای متقاضیان از محبوبیت برخوردار است که داشتن جاب آفر (پیشنهاد کار) یا سابقه کار در کانادا از جمله شرایط و ملزومات آن جهت تقاضا نیست. همچنین نیازی به داشتن حد اقل امتیاز در سیستم جامع رتبه بندی (CRS) نیست؛ امتیاز CRS کاندیدهای داخل ذخیره ی اکسپرس انتری را رتبه بندی می کند.

آندسته از کاندیدهای اکسپرس انتری چنانچه از طرف این استان کاندید استانی شوند 600 امتیاز اضافی کسب می کنند، و با داشتن یک تقاضانامه ی تایید شده ی Category B ، فارغ از امتیاز و رتبه ی اصلی شان، به صورت تضمینی یک ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم کانادا) دریافت می کنند. کاندیدهای اکسپرس انتری، جهت کسب شرایط این دسته ی مهاجرتی، باید علاوه بر داشتن معیارهای دیگر، در یکی از مشاغل دارای فرصت در نوا اسکوشیا دارای سابقه کار باشند.

بازگشایی این دسته مهاجرتی در تاریخ 17 نوامبر روند رایج فرایند جذب رقابتی Category B بود؛ بر اساس این روند، اولویت با هر که زودتر اقدام کند است. این بدین معنی است که نوا اسکوشیا تقاضاها را به ترتیب ارائه شدنشان می پذیرد تا سهمیه دریافتی به پایان و حد نصاب  برسد؛ این فرایند ظرف چند ساعت انجام می شود و تعداد متقاضیان خیلی زود به حد نصاب می رسد. دوره ی جذب دیروز 17 نوامبر هم از این قاعده مستثنی نبود و تنها دو ساعت به طول انجامید.  این دوره  هم برابر با دوره های قبلی Category B بود که جدیدترینش در 28 آوریل 2018 برای 350 متقاضی برگزار شد و ظرف چند ساعت به اتمام رسید.

گزینه های اکسپرس انتری نوا اسکوشیا

نوا اسکوشیا برای شناسایی و دعوت کاندیدهای اکسپرس انتری واجد شرایط جهت تقاضا برای کاندید استانی شدن از انواع رویکردها بهره می برد. با اینکه در Category B اولویت با هر که زودتر اقدام کند است، استریم اولویت های بازار کار (Labour Market Priorities Stream) به برنامه کاندید نوا اسکوشیا اجازه می دهد در ذخیره ی اکسپرس انتری به دنبال کاندیدهای واجد شرایطی بگردد که در مشاغل تعیین شده دارای سابقه کار هستند.

گفتنی است در تاریخ 2 آگوست سال جاری از استریم اولویت های بازار کار رونمایی شد و برای نخستین بار در 8 آگوست برگزار شده است؛ از آن تاریخ تا کنون هم دیگر برگزار نشده است. در تاریخ 8 آگوست برای کاندیدهای اکسپرس انتری که به عنوان مربی و دستیار مربی نونهالان دارای سابقه کار هستند دعوتنامه هایی را صادر نمود. برنامه کاندید نوا اسکوشیا اعلام کرده که مشاغلی که از طریق استریم اولویت های بازار کار تعیین شده اند، انعکاسی از نیاز کنونی بازار کار هستند و ممکن است به موازات تغییر آن نیازها، تغییر کنند.

از میان سایر گزینه های مهاجرتی نوا اسکوشیا می توان به Category A استریم اکسپرس انتری: تقاضای نوا اسکوشیا (Nova Scotia Demand: Express Entry Stream) و استریم اکسپرس انتری: تجربه نوا اسکوشیا ( Nova Scotia Experience: Express Entry Stream) اشاره نمود. Category A بر خلاف Category B در طول سال باز می ماند و آندسته از کاندیدهای اکسپرس انتری که از یک کارفرمای نوا اسکوشیایی دارای پیشنهاد کار تمام وقت هستند می توانند تقاضای خود را ارائه کنند.

استریم اکسپرس انتری: تجربه نوا اسکوشیا هم در طول سال باز است و از کاندیدهای اکسپرس انتری که در یکی از مشاغل دارای مهارت بالا در نوا اسکوشیا حد اقل یک سال سابقه هستند استقبال می کند. چنانچه علاقه مند به مهاجرت به کانادا از طریقی یکی از استریم های مرتبط با اکسپرس هستید، در گام نخست باید در سیستم اکسپرس انتری یک پروفایل بسازید.

چنانچه علاقه مند به مهاجرت به استان نوا اسکوشیا هستید، مطالعه ی مطالب زیر هم سودمند است و توصیه می شود:

مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی در نوا اسکوشیا

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه نیروهای متخصص نوا اسکوشیا

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه تقاضای نوا اسکوشیا: گروه اکسپرس اینتری

مهاجرت به کانادا از طریق تجربه نوا اسکوشیا: گروه اکسپرس اینتری

برنامه مهاجرت استانی نوا اسکوشیا (NSNP)

مهاجرت کاری نوا اسکوشیا