افزایش 25 درصدی مهاجرت به نیوفانلند و لابرادور نسبت به سال 2017

ب

افزایش 25 درصدی مهاجرت به نیوفانلند و لابرادور نسبت به سال 2017

 

خبرها حاکی از این است که طبق اعلام دولت نیوفانلند و لابرادور، در سال 2018 مهاجرت به این استان در مقایسه با 10 ماه نخست سال 2017 افزایش 25 درصدی داشته است. سال گذشته این استان که در شرقی ترین نقطه کانادا واقع شده است از 832 مهاجر از طریق برنامه کاندید استانی و پایلوت مهاجرت آتلانتیک استانی/فدرال استقبال نمود. وزیر کار، مهارت و آموزش عالی استان، هاکینز، رشد 25 درصدی مهاجرت به این استان را افزایش ارائه ی تقاضا در سال جاری برای برنامه پنج ساله مهاجرت عنوان کرده است؛ هدف از برنامه پنج ساله مهاجرت این است که تا سال 2022، تعداد مهاجران نیوفاندلند و لابرادور 1700 نفر افزایش یابد.

وزیر کار، مهارت و آموزش عالی استان نیوفانلند و لابرادور در این هفته میزگردی در مورد مهاجرت ترتیب داده و هدف از آن را اطمینان از ماندن مهاجران و ساختن آینده خود در نیوفاندلند و لابرادور عنوان کرده است. گفتنی است این برنامه که اوائل سال جاری از آن رونمایی شد، دولت، نیروی کار، کسب و کار، دولت های شهری، سازمان های اجتماعی و ارائه کنندگان خدمات را گرد هم جمع می کند تا مسیر برنامه مهاجرت نیو فاندلند را مشخص کنند.

یک مساله ی اصلی در میزگرد وزیر ایجاد راه های جدید برای جذب و نگه داشتن مهاجران دارای ماهرت و خانواده هایشان است. هاکینز در 25 اکتوبر طی بیانیه ای که برای قوه مقننه استان نوشته است اعلام کرده که “ورودی که ما دریافت کردیم موجب می شود برنامه ریزی آگاهانه تری انجام دهیم و اولویت ها را برای نگه داشتن تازه واردان، تقویت اجتماعات و رشد اقتصاد شناسایی نماییم”. گفتنی است جمعیت استان نیو فانلند و لابرادور رو به پیری می رود و مهاجرت در بر طرف کردن این مشکل اهمیت کلیدی دارد چرا که اگر روند پیر شدن جمعیت استان ادامه پیدا کند تا سال 2025 حدود 35 هزار کارگر از چرخه ی اقتصاد خارج خواهد شد و استان با کمبود شدید نیروی کار ماهر مواجه خواهد بود.

برنامه ی جدید مهاجرت به استان نیو فانلند و لابرادور، با تلاش های این استان در راستای رشد بخش تکنولوژی و سایر صنایع به منظور متنوع سازی اقتصاد استان که در حال حاضر به ذخایر نفتی و استخراج نفت متکی است نیز متناسب است.

گزینه های مهاجرت

برنامه کاندید استانی نیو فاندلند و لابرادور ، NLPNP، سه استریم مهاجرتی برای کارگران ماهر خارجی و فارغ التحصیلان بین المللی از موسسات آموزشی کانادا دارد که یکی از آنها به سیستم اکسپرس انتری فدرال مرتبط است. در ماه جولای، استان نیو فاندلند و لابرادور از ایجاد دو استریم مهاجرتی جدید نیز خبر داد که در آینده نزدیک در برابر کاندیدها باز خواهد بود. استان نیو فاندلند و لابرادور در برنامه پایلوت مهاجرت آتلانتیک (AIPP) نیز مشارکت دارد، این برنامه یک برنامه ی مشترک فدرال-استانی است که به کارفرمایان منصوب در چهار استان آتلانتیک کانادا کمک می کند با کارگران خارجی و فارغ التحصیلان بین المللی واجد شرایط تماس بگیرند تا کمبود نیروی کار و خلاء نیروی کار ماهر که در این زمینه در این منطقه وجود دارد را پر کنند.

هدف از AIPP استقبال از بیش از 7000 مقیم دائم جدید در نیو فاند لند و لابرادور، نوا اسکوشیا، نیو برانزویک و پرینس ادوارد آیلند تا سال 2020 است. نیو فاند لند و لابرادور در اقدامی بی سابقه،  ماه سپتامبر سال جاری لیستی از کارفرمایان استان را منتشر کرد که در پایلوت مهاجرت آتلانتیک منصوب شده اند و خارجی ها را ترغیب به برقراری تماس با آنها نمود.

 

فهرست کارفرمایان منصوب شده برنامه مهاجرتی AIPP منتشر شد

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه نیروهای متخصص نیوفاندلند و لابرادور

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه فارغ التحصیلان بین المللی نیوفاندلند و لابرادور