پرداخت جریمه ۲۱۰۰۰ دلاری Air Canada به یک زوج!

پرداخت جریمه ۲۱۰۰۰ دلاری Air Canada به یک زوج!

 

پس از آنکه یک زوج فرانسوی زبان اهل کبک کانادا از Air Canada به خاطر عدم استفاده از زبان فرانسه در هواپیما شکایت کردند، دادگاه این شرکت هواپیمایی را ملزم به پرداخت جریمه 21000 دلار کانادا کرده و از آنها خواسته است که برای نقض حق زبانی این زوج  نامه عذرخواهی به آنها بنویسد.

گفتنی است این زوج شکایت کرده بودند که برخی از علایم مندرج در هواپیما فقط به زبان انگلیسی نوشته شده بود و اگر هم از زبان فرانسه استفاده شده بود با حروف کوچک بوده و در کنار زبان انگلیسی ریز به نظر می رسند. این زوج در شکایت خود مطرح کرده اند که شرکت هواپیمایی Air Canada به طور سیستماتیک حقوق زبانی فرانسه زبانان را نقض می کند. قاضی دادگاه اتاوا حکم کرده است که شرکت هواپیمایی Air Canada قانون دو زبانه بودن کانادا را نقض کرده است.

Air Canada هم گفته است که تلاش دارد تا علائم مزبور را به زبان فرانسه هم درج کند. این شرکت باید از قانون Official Languages Act تبعیت کند؛ طبق این قانون به زبان های انگلیسی و فرانسه باید به یک چشم نگاه شود. جالب است بدانید در کبک، مغازه دارها و مشتریان نباید هنگام خوشامدگویی از کلمه Hi استفاده کنند و حتما باید معادل فرانسه آن یعنی Bonjour را به کار ببرند.

البته این زوج در شکایت از Air Canada سابقه دارند! پیش از این اتفاق هم از این شرکت هواپیمایی به خاطر نوشیدنی اشتباهی که خدمه آورده بود شکایت کرده بودند که دیوان عالی هم متعاقبا شکایت آنها را رد کرده و اعلام کرده بود که نمی توانند ازAir Canada به خاطر این اشتباه جزئی در یک پرواز بین المللی شکایت کنند و آنها را ملزم به عذرخواهی از این شرکت هواپیمایی کرده بود.