جدیدترین پذیرش ساسکاچوان برگزار شد

جدیدترین پذیرش ساسکاچوان برگزار شد

 

در تاریخ 1 نوامبر 2018، پذیرش های جدید ساسکاچوان از طریق زیرمجموعه های مهاجرتی اکسپرس انتری و مشاغل مورد نیاز برگزار شد که طی آن برای 926 کاندید دعوتنامه جهت تقاضا برای کاندید استانی جهت اخذ اقامت دائم صادر شد. این دعوتنامه های ترکیبی بیشترین تعداد صدور را دارند و از طریق سیستم ابراز تمایل (EOI) صادر می شوند؛ گفتنی است در ماه جولای سال جاری ساسکاچوان برای مدیریت ذخیره ی کاندیدهای خود در زیرمجموعه های اکسپرس انتری و مشاغل مورد نیاز، از سیستم ابراز تمایل (Expression of Interest) کارگر بین المللی رونمایی نمود. از بین این دعوتنامه ها، 671 دعوتنامه برای کاندیدهای مشاغل مورد نیاز صادر شد که پایین ترین حداقل امتیاز در آن 61 بود. این تعداد دعوتنامه های صادر شده، از زمانی که از سیستم EOI ساسکاچوان رونمایی شد تا امروز، بیشترین دعوتنامه پایین ترین امتیاز بود که تا کنون برای کاندیدهای زیرمجموعه مشاغل مورد نیاز طی چهار پذیرش اخیر صادر شده است.

در این پذیرش مجموعا برای 255 کاندید اکسپرس انتری دعوتنامه صادر شد و پایین ترین حداقل امتیاز در بین کاندیدها 60 بود و با این احتساب این امتیاز، پایین ترین امتیاز انتخاب شده در چهار پذیرش EOI اکسپرس انتری تا کنون است. زیرمجموعه اکسپرس انتری به سیستم اکسپرس انتری فدرال مرتبط استو سیستم اکسپرس انتریفدرال سیستمی رای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته ی کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه ی کانادایی از سراسر جهان بر پایه ی امتیازات و معیارها مهاجر جذب می کند. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یازبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می کند. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها یک ITA (یک دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می شود.

کاندیدهای اکسپرس انتری ، علاوه بر داشتن معیارهای دیگر، باید حد اقل 60 امتیاز در شبکه ارزیابی امتیازات ساسکاچوان کسب کنند و در یکی از مشاغل دارای مهارت بالا که در لیست مشاغل مورد نیاز ساسکاچوان وجود دارد دارای سابقه کار باشند. لازم به ذکر است که داشتن جاب آفر در ساسکاچوان الزامی نیست. آندسته از کاندیدهای اکسپرس انتری که در ساسکاچوان کاندید استانی دریافت می کنند 600 امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه بندی (CRS)، که وضعیتشان را در استخر اکسپرس انتری مشخص می کند، دریافت می کنند. زیرمجموعه مشاغل مورد نیاز برای کاندیدهای واجد شرایط خارج سیستم اکسپرس انتری است که علاوه بر داشتن معیارهای دیگر، در شبکه ارزیابی امتیازات ساسکاچوان حد اقل 60 امتیاز دارند و ظرف ده سال گذشته در یکی از مشاغل مورد نیاز استان ساسکاچوان حد اقل یک سال سابقه کار دارند.

سیستم EOI چگونه کار می کند؟

برای اینکه بتوان واجد شرایط مهاجرت به ساسکاچوان از یکی از زیرمجموعه های اکسپرس انتری یا مشاغل مورد نیاز شد ابتدا باید یک پروفایل EOI ساخت. طی ساخت پروفایل EOI به سوالاتی که از شما در مورد سابقه کار، تحصیلات، توانایی های زبانی و سایر عوامل پرسیده می شود جواب می دهید تا واجد شرایط شوید. کاندیدهای واجد شرایط بر اساس امتیازی که در شبکه ارزیابی امتیازات ساسکاچوان کسب می کنند رتبه بندی می شوند. از کاندیدهای هر دو زیرمجموعه که بالاترین امتیاز را دارند طی پذیرش های متناوب دعوت می شود برای کاندید داستانی شدن تقاضا ارائه کنند.

برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان (SINP) اعلام کرده که وقتی تعداد زیادی کاندید امتیازات برابر دارند، داشتن ارتباطات (داشتن آشنا و فامیل یا سابقه کار و تحصیل در استان ساسکاچوان) در استان می تواند عامل تعیین کننده ای باشد و اولویت با افرادی است که در استان دارای ارتباطاتی هستند. کاندیدهایی که دعوتنامه جهت تقاضا دریافت می کنند 60 روز فرصت دارند تقاضای خود را همراه با تمام مدارک مورد نیاز ارائه کنند.