کاهش قیمت آپارتمان های ونکوور

کاهش قیمت آپارتمان های ونکوور

 

جدیدترین خبرها از بازار مسکن ونکوور بزرگ از این حکایت دارند که با اصلاحاتی که در بازار املاک و مسکن این شهر بزرگ و جذاب کانادا انجام شده، کم کم شاهد کاهش قیمت آپارتمان های لوکس هستیم. بنا بر اعلام گزارشی که یکی از شرکت های املاک موسوم به Royal LePage منتشر کرده است قیمت هر پای مربع مجتمع مسکونی یا condo در ونکوور بزرگ بیشتر از سایر نقاط کانادا کاهش داشته است.

گفتنی است میانگین قیمت هر پای مربع آپارتمان در این منطقه از کانادا 764 دلار است که نسبت به مدت مشابه سال قبل حاکی از کاهش 8.3 درصدی است. پارسال این موقع قیمت هر پای مربع condo در شهر ونکوور 1044 دلار بود. اما باید گفت که علیرغم این کاهش، هنوز هم افرادی که در ونکوور ملک و آپارتمان می خرند بیشترین قیمت را برای هر پای مربع پرداخت می کنند و به عبارتی این شهر کانادا گران قیمت ترین املاک را در کل کانادا دارد.

به هر ترتیب، این خبر خوبی برای افرادی است که بعد از سال ها می خواهند اولین خانه ی خود را خریداری کنند. از سوی دیگر، بالاتر بودن قیمت املاک در ونکوور به این معنی است که خریداران به نقاط اطراف و خارج از هسته ی مرکزی ونکوور چشم می دوزند تا مسکن مقرون به صرفه و با قیمت پایین تر پیدا کنند.  

مثلا می توان به محله های  Burnaby، Tri-Cities و Fraser Valley اشاره کرد که از جذابیت خاصی برای خانه اولی ها برخوردار هستند.

در این گزارش همچنین بیان شده از ابتدای سال 2019 تا کنون، قیمت هر پای مربع مسکن در تورنتوی بزرگ افزایش چشمگیر 9.1 درصدی داشته و به 743 دلار است. شهرهای ونکوور و تورنتو در کانادا بالاترین قیمت مسکن و املاک را در کل این کشور دارند.