تعهد بریتیش‌کلمبیا به سرمایه گذاری در بخش مسکن دانشجویی در دانشگاه ویکتوریا

تعهد بریتیش‌کلمبیا به سرمایه گذاری در بخش مسکن دانشجویی در دانشگاه ویکتوریا

 

دولت بریتیش کلمبیا وعده کمک مالی 123میلیون دلاری برای ساخت دو ساختمان جدید جهت سکونت دانشجویان داده است.

نخست وزیر John Horgan، هفته گذشته اعلام کرد مبلغ ۱۲۳ میلیون دلار کمک مالی برای افزایش مسکن دانشجویی در دانشگاه ویکتوریا (UVIC) اختصاص داده خواهد شد که این بودجه موجب گسترش 25 درصدی فضای مسکونی داخل دانشگاه برای دانشجویان خواهد شد.

این طرح ۲۰۱ میلیون دلاری شامل ساخت دو مجتمع جدید دانشجویی و تخریب برخی از امکانات مسکونی قدیمی است. این پروژه در مجموع ۶۲۸ تخت اضافی برای دانشجوبان ایجاد خواهد کرد.

Horgan در سخنرانی خود در جمع ۲۰۰ نفری در بیرون از ساختمان ناهار خوری Cadboro Commons در دانشگاه ویکتوریا گفت:”دانشجویان علاوه بر نگرانی در مورد پیدا کردن محلی مقرون به صرفه برای سکونت، در زندگی خود به اندازه کافی استرس دارند. با افزایش سهم مسکن ویژه دانشجویان، در حقیقت گزینه‌های بیشتری برای سایر اقشار مستاجر فراهم می شود و بدین ترتیب بخشی از فشار موجود در بازار اجاره محلی کاسته می شود.”

اولین ساختمان  در سال ۲۰۲۲ افتتاح خواهد شد

عملیات ساخت و ساز از سال ۲۰۲۰ آغاز خواهد شد و انتظار می رود اولین ساختمان دو سال بعد از آن بازگشایی شود. این ساختمان ها شامل خوابگاه و یک سالن غذاخوری با ظرفیت ۶۰۰ صندلی و فضاهای عمومی و تجاری است.

Gayle Gorrilll معاون امور مالی و اجرایی دانشگاه به وب سایت خبری CBC گفته است:”ما از مدت ها پیش در انتظار این پروژه بودیم. این پروژه قرار است تفاوت بزرگی در زندگی دانشجویان ما و جامعه دانشگاهی ایجاد نماید و دانشگاه را تبدیل به مکان بهتری برای تحصیل کند.”

طبق گزارش سازمان مسکن و اعطای تسهیلات در کانادا(CMHC) در سال ۲۰۱۷، شهر ویکتوریا دارای یکی از کمترین میزان خانه ‌های اجاره ای در سطح کشور است. این گزارش نشان می‌دهد که اجاره در ویکتوریا به طور متوسط ۸٫۶ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

Jamie Cassels، رئیس دانشگاه ویکتوریا، می‌گوید ۷۵ درصد از دانشجویان این دانشگاه از خارج از منطقه شهری ویکتوریا به اینجا می‌آیند. وی می افزاید تعداد فرم های متقاضیان سکونت که هر سال به دانشگاه ارائه می شود حدود ۱۰۰۰ عدد بیشتر از ظرفیت کنونی خوابگاه های آن می باشد.

رضایت انجمن دانشجویان از اجرای این طرح

Ainsley Kerr، مدیر کمپین ‌ها و روابط اجتماعی در انجمن دانشجویان UVic می‌گوید خوابگاه‌ های جدید به دانشجویانی که در جستجوی مسکن در بازار داغ املاک ویکتوریا هستند کمک خواهند کرد.

خانم Kerr گفت:”به عقیده من این خبری شگفت انگیز است. این پروژه موجب می شود به زودی 620 نفر از دانشجویان شرایط زندگی پایدارتری داشته باشند.” وی افزود:”این انجمن سالها در حال لابی کردن با دولت استانی بوده است تا دانشگاه اجازه پیدا کند کمک های مالی بیشتری جهت ساخت اقامتگاه های جدید دریافت کند.” او گفت که از تجربه شخصی خود و برنامه‌های انجمن دانشجویی دریافته است که عمده چالش ‌هایی که دانشجویان دانشگاه ویکتوریا با آن مواجه هستند، یافتن مسکن ارزان قیمت است.

Kerr می گوید:”من با دانشجویان دیگری که تجربه زندگی در شرایط غیر بهداشتی و بدون امکانات آشپزخانه را داشته اند و یا به دلیل کمبود جا، بخشی از فضای نشیمن را به اتاق خواب تبدیل کرده اند صحبت کرده ام.”

او ابراز امیدواری کرد عملیات ساخت خوابگاه ‌های جدید، اختلالی در روند زندگی دانشگاهی ایجاد نکند.